Letošní skautský rok začal jako obvykle zahajovací schůzkou, kde jsme se sešli všichni – cca 40 dětí – tj. vlčata, skauti i roveři. Tým Vlčat posílila nová vedoucí – Maruška. Začali jsme také plnit novou skautskou stezku, kterou jsme dostali už na táboře. Na naší první výpravě jsme zavítali do Štětí na Kokořínsku. Prošli jsme loupežnickou naučnou stezku a naším cílem měla být předchozí zastávka vlaku, což se nakonec nepodařilo, ale o tom později. Zastávku na oběd jsme udělali u loupežnické jeskyně, kde jsme si uvařili oběd na ohni. Poté jsme pokračovali dále. Stalo se nám však, že jsme nestihli zpáteční vlak. Záchranou bylo, že z města jel autobus do Prahy, jinak bychom museli čekat dvě hodiny na další vlak.

Naše další výprava byla na celý víkend. Jela však jen družina Batátů a roveři a jednalo se o podzimní vandr. Zabalili jsme si krosny a vyrazili v pátek večer směr Rokycany. Ještě v tentýž den jsme navštívili Rokycanskou hvězdárnu. Viděli jsme, jak vše funguje, ale museli jsme pokračovat dále. Došli jsme až k malému přístřešku, kde jsme pověsili hamaky a dojedli zbytek jídla ze dne. Další den jsme se vydali na cestu hned po obědě. Tentokrát jsme nešli moc daleko. Ve vesnici jsme si doplnili vodu a šli hledat místo k přespání. Připravili jsme si ležení, najedli se naším výborným jídlem a usnuli při pohádce na dobrou noc. Zpáteční cesta byla jiná než ostatní, pokaždé když se došlo na rozcestí, hodili jsme si mincí a ta rozhodla, kam se vydáme. Došli jsme na vlak a pak už nás čekala jen dlouhá cesta domů. Znaveni jsme si každý dal sprchu po víkendu a zalehli.