Během září oba oddíly navštívily pražskou zoologickou zahradu. 15. rodinný oddíl Poljana se vydal podívat, jak se daří zvířeti, které děti adoptovaly za peníze vydělané v rámci táborové hry Pevnost Boyard – maře slaništní.
Děti ze 17. oddílu se pak do ZOO vypravily na výstavu sklípkanů, kterou v Gočárových domech pořádal jeden bývalý, dnes již dávno dospělý člen oddílu. Pavouky si děti mohly zblízka prohlédnout, zajímaly se, zda jsou pro člověka nebezpeční, a mnozí mezi sklípkany našly svého favorita i pokud se barvy týká. Ze ZOO se oddíl vydal na zahajovací akci celého roku – tzv. Poradní skálu. Tak se u vlčat (tj. malých skautů) nazývá sněm oddílu. Probíraly se zde organizační změny, rozdělení vlčáckých schůzek na starší a mladší a také nové rozdělení do družin. Od září tedy u vlčat máme čtyři mladší družiny: Lelky, Kamzíky, Kobry a Ježky a jednu starší družinu – Pantery. Na následujících schůzkách si každá družina zvolila svého rádce a vymyslela pokřik.
Kromě toho vlčata na schůzkách lezla po stromech, chodila po laně, střílela z luku, trénovala skautské pochodové značky, zkusila vyluštit jednoduché šifry nebo se seznamovala se základními druhy uzlů.