Hodkov 2017 DSC00799Na přelomu července a srpna se kluci i holky ze 17. oddílu vypravili na vlčácký tábor do Hodkova. Táborová hra byla inspirována indiánskou tématikou a započala už v průběhu května a června, kdy vlčata na schůzkách sbírala tajná indiánská písmena. Ve stejném duchu se pokračovalo i na táboře: v etapách hry sbírala každá družina znaky do tajné zprávy například za lov bizona, indiánský souboj, tanec nebo výrobu čelenek. K cestě za indiánským pokladem, ukrytém na Stříbrném jezeře, se nakonec všechny družiny úspěšně vypravily a odměnou dětem byly – krom indiánských náramků – také skautské kroje: doposud totiž děti v oddíle nosily k šátkům jen oddílová trička.

Také se zpívalo i sportovalo – vyzkoušeli jsme si střelbu z luku nebo dovádění na laně. Každý táborový den byl věnován jednomu ze živlů (a že kroupy přišly zrovna v den, kdy byla živlem voda, nepovažujeme za náhodu). O každém živlu si vlčata pak každý večer při posezení u ohně povídala. Na závěr tábora pak některá z vlčat mohla složit svůj vlčácký slib.

Nedílnou součástí táborového týmu byli i naši tři roveři (pozn. pro čtenáře neznalé skautské terminologie: kluci na prahu dospělosti), kteří nejen že pomáhali, kde mohli, ale zároveň se stali miláčky všech táborových dětí.