Z benjamínků nám děti už vyrostly a začaly v drtivé většině chodit do školy, proto bylo načase, aby přestoupily ke starším. Jak to bývá u skautů obvyklé, klukům mladšího školního věku se říká vlčata a holkám světlušky. U nás jsme dali přednost koedukaci – tedy smíšenému oddílu kluků i holek – a jelikož i holky milují příběhy o Mauglím z Knihy džunglí, máme u nás vlčí smečku, kam chodí kluci i holky společně.

Za první měsíc činnosti jsme toho stihli už mnoho. Kromě zahajovací schůzky, na které jsme na tajném místě zakopali zahajovací listinu společně s časovou schránkou, jsme už stihli další dvě schůzky a jednu celodenní výpravu s první poradní skálou. Hrajeme si v přírodě i uvnitř, trénujeme svou sílu, obratnost a šikovnost a snažíme se zaměstnávat i svou hlavu luštěním různých logických zapeklitostí. Kromě toho se už docela dobře známe a pracujeme i na tom, abychom uměli táhnout za jeden provaz a byli dobrou partou.

V říjnu se chystáme vyrazit i na dvoudenní výpravu s přespáním mimo Prahu!

Jan Hazlbauer – Akela