Letos jsme se rozhodli v adventním čase nezahálet a pro naše členy i širokou veřejnost připravit výstavu betlémů. Konala se druhou adventní neděli ve skautské klubovně a bylo se opravdu na co dívat. Akce byla neobvyklá, ve Kbelích se nikdy nic podobného nevystavovalo. Od našich členů, rodin, známých i nadšenců se nakonec sešlo na 35 betlémů, vyrobených z různých materiálů. Byly tu jesličky ze dřeva – vyřezávané i soustružené, keramiky, perníku, marcipánu, ručního papíru a makovic, papírové rozkládací , jeden paličkovaný, raritou bylo i několik betlémů se skautskou tématikou a sbírka historických vánočních pohlednic. Účast byla hojná, během víkendu se přišlo potěšit a vánočně naladit 80 návštěvníků a v pondělí po víkendu dorazily ještě děti z MŠ a ZŠ (celkem 10 tříd). Atmosféru dokreslilo i nabízené cukroví, čaj, vánoční koledy a svátečně vyzdobená klubovna. Srdečně děkujeme všem, co se na pořádání jakkoliv podíleli, MČ Praha 19 za organizační podporu, všem majitelům betlémů za zapůjčení a také skautům a skautkám, kteří výstavě věnovali nemalé úsilí a svůj volný čas. Jsme rádi, že se vše vydařilo. Doufáme, že první ročník výstavy betlémů návštěvníky zaujal a že jsme tímto založili pěknou tradici pro ročníky další. Pokud by někdo Vás měl doma zajímavý betlém, budeme rádi, když nám ho zapůjčíte a my ho budeme moci v příštím roce spolu s dalšími vystavit.

Na Štědrý den si skauti pro kbelské občany připravili ještě jednu akci, a tou byla nadílka pro zvířátka v lesoparku spojená se zpíváním koled a rozdáváním Betlémského světla. Byl to již pátý ročník – a druhý, na který byla pozvána i veřejnost. Moc nás potěšilo, kolik lidí si přišlo zpříjemnit sváteční dopoledne, účastníků dorazilo opravdu hodně. Sešli jsme se u tunelu v centrálním parku, přivítali se, zazpívali pár koled a přesunuli se do lesoparku. Ti, kteří donesli pamlsky pro zvířátka, se rozptýlili po lesíku a rozvěsili na stromy mrkve, jablíčka, lojové koule, ořechy a jiné dobroty. Opět se zpívaly koledy za doprovodu kytar a zobcových fléten. Pak si v lucerničkách a provizorních přepravních svícnech zájemci od nás připálili Betlémské světlo a s přáním klidných svátků a všeho nejlepšího do nového roku 2014 jsme se rozešli ke svým domovům. Účast byla hojná a doufáme, že se celá akce vydařila a všem líbila. Snad se s většinou z Vás potkáme opět příští rok.