Skauti po celé republice letos pořádaly více než tisíc letních táborů. My máme na svědomí dva z nich: v červenci se 15. rodinný oddíl Poljana vydal tábořit tradičně na Broumovsko do vsi Bělý. Zatímco vloni se v našich týpí zabydleli námořníci, letos se děti vydaly do pravěku. Jejich průvodcem byl pohádkový Človíček: chytala se prakráva, z její prakůže si děti vyráběly oblečení, vyráběly se praoštěpy i nádoby z prahlíny, děti zjistily, jak začal Človíček pěstovat rostliny. Při závěrečné válečné výpravě ulovily prakance a tábor tak mohly ukončit pravěkou hostinou. Počasí bylo velmi rozmanité, a tak jsme si užili jak cachtání v rybníce, tak zaříkávání bouřkových mraků.

Děti z rodinného oddílu – táborová hra O Človíčkovi

Vlčata a roveři ze 17. oddílu vyráží začátkem srpna do Lužických hor, na skautskou základnu Seleška. Roveři zkusí bydlet v týpí a tábor zakončí puťákem. Pro malá vlčata je tábor první zkouškou ohněm – dokážou se o sebe postarat a vydrží tolik dní bez rodičů?