Zvyky a tradice již neodmyslitelně patří k vánočním svátkům a my jsme rádi, že ta naše, štědrodenní, se těší rok od roku stále větší přízni veřejnosti. Na Štědrý den roku 2014 se skautská i neskautská veřejnost sešla v 10 hodin u tunelu v Centrálním parku, aby si zpříjemnila dopoledne.

Vyzbrojeni sváteční náladou, hudebními nástroji a proviantem pro zvířátka jsme se opět společně potkali se známými i novými tvářemi na pátém ročníku vánočního koledování, který jako rodinný skautský oddíl Poljana pořádáme. Program dopoledne byl zahájen zpěvem několika koled a po přivítání přítomných zástupci oddílu se dlouhý průvod vydal do lesoparku. Tam již čekal připravený stoleček s Betlémským světlem, které tradičně každý rok skauti a skautky do České republiky přivážejí a následně jej pak rozdávají všem ostatním. Kdo měl lucerničku nebo svíčku, mohl si tak světlo přivezené rakouskými poutníky skutečně až z Betléma odnést domů. Kromě toho mohli zájemci ochutnat i domácí cukroví. Mnozí tak činili a tak během chvilky ze stolku zmizelo. Poté se lesoparkem rozezněly další koledy, doprovázené na kytary a rytmické nástroje, kterých se s nadšením zmocnily malé i větší děti. V pauze mezi koledami se shromáždění rozešlo po lesoparku a všichni ověsili2014KrmeniZviratek31_595_thumb stromečky připravenými mrkvemi, jablky, lojovými koulemi a jinými pamlsky pro zvířátka. Přibližně po hodině strávené ve velmi přátelské atmosféře jsme se všichni rozloučili slavnostní písní Narodil se Kristus Pán a s přáním šťastného prožití Vánoc a všeho nejlepšího do nového roku 2015 se rozešli do svých domovů. A už teď se těšíme na příště!