Roveři (poutníci, hledající sebe sama i své místo v životě) tvoří nejstarší výchovnou skautskou kategorii. Spadají sem členové nad patnáct let do doby, než si začnou připadat jako dospěláci. Roveři si svůj program z velké části již tvoří sami. Často uskutečňují náročnější expedice.

Letos jsme se rozhodli obnovit v 17. oddílu program pro mladé patnáctileté rovery. Scházíme se každý týden v klubovně, hrajeme deskové hry, na kytaru, jezdíme na výpravy. Pomáháme s vlčaty, i s dalšími věcmi, přispěli jsme i k organizaci oslav 80. a 25. výročí skautingu ve Kbelích. Tam jsme také poprvé přespávali v týpí a rozhodli se, že ho určitě budeme chtít postavit i na táboře, na který jedeme společně s dětmi. Inspirujeme se metodikou Junáka nazvanou Roverský začátek, ten nabízí velké množství výzev. Napneme síly, naučíme se mnoho nového, zažijeme to, co jsme ještě nezažili, ale hlavně – bude to sranda a budeme spolu.

Jestli nabíráme nové členy? Pokud Ti není lhostejné, jak trávíš čas, pokud se nezdráháš přiložit ruku k dílu a naučit se spoustu věcí, jestli chceš znát fajn lidi a věřit jim, tak se ozvi na e-mail jitka.viktorova@seznam.cz. Můžeme přivítat několik nových tváří.