O podzimních prázdninách se koedukovaný oddíl vlčat vydal do Krkonoš, na horskou základnu „Junák“ ve Velké Úpě. Výprava započala v Janských Lázních, odkud jsme lanovkou vyjeli na Černou horu, abychom mohli prozkoumat její vrchol. Rozhlednu, která vznikla ze sloupu staré lanové dráhy, jsme si nemohli nechat ujít. Poté jsme se vypravili přes horské rašeliniště do Velké Úpy, cíl byl v chatě Junák, která patří hořickým skautům. Večer v chatě děti poprvé navštívil „hvězdář“, který je zasvěcoval do tajů a kouzel souhvězdí, která mohou vidět na noční obloze. Ke každému souhvězdí se děti dozvěděly legendu a zahrály si hru – pomocí Velkého vozu musely dopravit jednoho člena družiny na druhý konec louky, Střelec například prověřil, zda mají děti dobrou mušku, Koruna zase ozdobila jejich hlavy. Na večerní sledování opravdových hvězd ale bohužel nedošlo, počasí nám opravdu nepřálo. Už druhý den začalo pršet a pršelo s drobnými přestávkami nepřetržitě, a tak jsme si hvězdné nebe mohli jen představovat. Výpravu jsme nakonec kvůli počasí ukončili o den dříve – po konzultaci s Horskou službou, která nás varovala před blížícím se orkánem. Těsně před odjezdem děti našly pět zelených kamenů – pro každou družinu jeden. Zatím se mohou jen dohadovat, k čemu kameny mají sloužit.

Fotky zde.