Na konci května se Panteři, naše družina starších vlčat, vypravili na svůj první vandr na Brdy. Počasí vandru přálo, co mu však nepřálo byla situace na dráze. Vlak, na který jsme ve Kbelích čekali, totiž vůbec nepřijel. A tak jsme se, namísto ve vlaku na Dobříš, který na nás samozřejmě nečekal, ocitli v osobáku do Řevnic.

I když jsme nakonec prochodili jiný kus Brd, než jsme původně měli v plánu, vůbec nám to nevadilo. Jarní, nebo vlastně téměř letní, příroda byla krásná všude. Kluci a holky si vyzkoušeli, jaké to je, nosit celý den na zádech spacák, karimatku, jídlo i oblečení. Večer jsme postavili z plachet přístřešek, společně uvařili na ohni polévku a nakonec měli ještě všichni dostatek sil, aby se vypravili společně ke vzdálené studánce doplnit zásoby vody. Ráno jsme chvíli řádili okolo tábořiště, objevovali nová místa na přespání, kempy i ohniště a potom pokračovali přes hřebeny až na druhou stranu, do Mníšku. Cestou jsme se ještě u poutního místa na Skalce odměnili zaslouženou zmrzlinou a limonádou.