Děti z rodinného skautského oddílu Poljana, kterých je přes dvacet, postupně dorůstají do předškolního věku a některé jsou již školou povinné. Nastal proto čas pro ně vytvořit oddíl, ve kterém by se mohli vydat na svoji skautskou cestičku bez rodičů. Oddíl začne ve Kbelích působit už od září. Vlastními dětmi jsme naplnili téměř celou jeho kapacitu, zbylá místa obsadili někteří jejich kamarádi ze Kbel. Benjamínci, jak se dětem této nejmladší věkové kategorie v Junáku říká, se budou v oddílu učit být samostatnější a umět spolupracovat jako tým, a to prostřednictvím společně stráveného času, her a výprav. My, jejich vedoucí, se budeme snažit, aby si vážily přírody, aby byly k druhým tolerantní a chápaví, a aby se mezi nimi rozvinula pevná přátelství.

vedoucí benjamínků Zuzana Šornová a Jitka Viktorová